אנסטסיה פוקלונסקי המחלקה לעיצוב אופנה

"את ההשראה לפרוייקט הגמר שלי קיבלתי מאהבה לנשים": ראיון עם בוגרת ויצו חיפה אנסטסיה פוקלונסקי

7:03Unknown

ביוני האחרון הציגה אנסטסיה פוקלונסקי את פרוייקט הגמר שלה על המסלול בתצוגת הסיום של המחלקה לעיצוב אופנה של ויצו חיפה. העבודה שלה בלטה מבין השאר והציגה טכניקה ורמת ביצוע גבוהות, לצד מסרים של העצמה נשית. ארבעה חודשים אחרי היא עובדת כמעצבת ברשת "דלתא" וממשיכה לחלום בגדול. מה עומד מאחורי יצירותיה ובאילו פריטים בחרה להלביש אותי?

"את ההשראה לפרוייקט הגמר שלי קיבלתי מאהבה לנשים, הערצה והבנה שאנחנו המין החזק ולא להפך" מספרת אנסטסיה פוקלונסקי, 27, תל אביב, תוך כדי שהיא מצלמת אותי במעיל קטיפה ורוד עצום אותו תפרה לגמרי בעצמה. 

איך האהבה לנשים השפיע עלייך?

"אני מאוד מעריכה את הכוח הנשי, אני חובה נינוחות, חום וביטחון בסביבת נשים. אני מודעת לכוח שיש לנו והיכולות שלנו לחזק אחת את השנייה. המטרה שלי בקולקציה הייתה להעצים את זה, שנפסיק לשפוט אחת השנייה, שנדע להעריך את היופי והשוני שלנו. הייתי רוצה לגרום לכולן להוציא מהלקסיקון את מילות הגנאי כמו "מכוערת", "מגעילה" וכו.. ושנדע לפרגן ולתמוך אחת בשניה".

אז איך זה מתבטא בפריטים?

בקולקציה שלי אני רואה הזדמנות להגדיר את המונח "פמניזם" בדרך שלי, בעיני ההגדרה שלו היא שכל אחת יכולה להראות ולהתנהג איך שבא לה, להתנתק לגמרי מתבניות חברתיות. אחת יכולה להיות עדינה ומתוקה, השניה לאמץ לוק "גברי", אחרת כלבה מהגיהינום ועדין כל אחת יכולה לקרוא לעצמה פמיניסטית ולנהוג לפי ערכים אלו, לכן יצרתי חמש נשים שונות וחזקות שכל אחת מהן היא מינית, רכה ומפתה". 

חלק מהדגמים שיצרת יכולים להתפרש גם ההפך מפמיניזם כמו הסריג האדום המכסה את הפנים:
"הדגם מעביר תחושה של אי נעימות, גסות ומיניות יתר, אך מצד שני עיקר העבודה הייתה בטכניקת סריגה הידועה כעיסוק נשי. השימוש בטכניקה הזו נותן לעבודה מראה רך ונעים".
ארבעה חודשים מסיום הלימודים, מה את עושה היום?
היום אני מעצבת ברשת "דלתא". 

זה מאוד שונה מהסגנון שלך..

"כן, זה מאוד שונה. אבל זה טוב גם להתנסות בדברים האלו.
החלום שלי הוא לעבור לחו"ל ולעבוד עם מעצבים צעירים, להכיר אנשים מעניינים ולאסוף חוויות והשראות. 
הייתי רוצה להתחיל לעבוד עם מעצבים שנמצאים בתחילת דרכם, כמוני, ולעזור להם לגבש את הדי אן איי שלהם".בסופו של דבר את רוצה להקים מותג משלך?
"בוודאות כן. אני לא מהבנות האלו שחלמו להיות מעצבת אופנה מאז שהן זוכרות את עצמן, זה משהו שהתפתח אצלי עם השנים. זה התחיל מסקרנות ואהבה לעולם האופנה שהפכו לתשוקה ולדרך חיים. לכן אני מוצאת השראה בהמון דברים כמו איך קמתי בבוקר, עוברי אורח מעניינים, רחוב חדש שלא הכרתי לפני, או מאמר שמצאתי בו עניין. אני מצפה ליום שבו אאסוף הכל לידי מותג עצמאי". 

למה בחרת לי דווקא את הפריטים האלו?
"בכל קולקציה יש דברים שתופסים אצלי מקום חם בלב יותר מהשאר, כמו מעיל הקטיפה הוורוד והסריג האדום. גם מהסתכלות על התמונות שלך, הם נראים לי הפרטים שהכי מתאים ומחזקים את הסגנון שלך".


משקפי שמש: DE ROCOCO

You Might Also Like

0 תגובות

Popular Posts

Follow by Email

טופס יצירת קשר