אביב וינברגר המחלקה לעיצוב אופנה

בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר קשת שפירא: "רציתי לעשות קולקציה שהיא סופר באד אס"

6:28Unknown


הכירו את קשת שפירא, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, שעבודת הגמר שלה משלבת שתי אהבות גדולות בחייה: הסדרה המצוירת "adventure time" ומטוקרוס (ענף ספורט מוטורי דו גלגלי). איך נראה השילוב המפתיע בין השניים, מהן התוכניות שלה להמשך ואילו פריטים בחרה בשבילי?

אחרי שביקרתי את בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בויצו חיפה אנסטסיה פוקלונסקי, והצטלמתי עם עבודת הגמר שלה. החלטתי לבקר את קשת שפירא בת ה-26 מתל אביב, בוגרת טרייה שעבודותיה משכו את תשומת ליבי במיוחד, הפעם משנקר ולראות מה חדש אצלה מאז סיימה את הלימודים.
צילום: תמיר משה

"תמיד ידעתי שאהיה מעצבת אופנה, לפני שאפילו ידעתי שיש מקצוע כזה". מספרת לי שפירא בסטודיו שלה בדרום תל אביב.
מה כל כך מושך אותך בעיצוב אופנה?
"עיצוב אופנה נותן לי להתעסק בכל הדברים שאני הכי אוהבת בעולם, אני יכולה להכניס את כל התחומי העניין שלי לפריטים אותם אני מעצבת. יחד עם זאת לחקור אותם לעומק ולשלב בניהם. אני מרגישה שאני באמת אוהבת לעשות בגדים, ואת החשיבה על הבדים, גזרות וחומרים.  הכי אני אוהבת את התהליך שבו ציור דו מימדי הופך לבגד תלת מימדי.  זה כיף וממלא אותי". 

ספרי על פרוייקט הגמר שלך
הפרויקט גמר שלי היה בהשראת הסדרה המצוירת והצבעונית "adventure time" של Cartoon Network, (אפשר להגיד שהיא גם ההשראה שלי לחיים). שילבתי את סיפור הדמויות והעלילה עם אהבה גדולה נוספת שלי, מוטוקרוס (ענף ספורט מוטורי דו גלגלי)
רציתי לעשות קולקציה שהיא 'סופר באד אס' מצד אחד, כיפית ולא רצינית מידי מצד שני. לכן הפכתי בגדי אופנוענים שבדרך כלל שחורים וקשוחים לפריטים רכים ונעימים בצבעוניות פאסטלית. 

למה דווקא אדבנצ'ר טיים?
"בעיני זו הסדרה הכי מדהימה בעולם, ראיתי את כל הפרקים כמה פעמים. היא מרגשת, הדמויות לא צפויות, והעלילה עוסקת בנושאים מורכבים וקשים. העולם בו חיות הדמויות צבעוני, מתוק ולא לוקח את עצמו יותר מידי ברצינות.
התמקדתי בעונה השישית, כיוון שהיא מרגשת ויוצאת דופן: הדמות הראשית (הילד פין) מוצאת את אבא שלה ואז מאבדת אותו שוב, כי הוא לא מה שהיא חשבה. יחד עם זאת הדמות הרעה ביקום חוזרת לאיים. מצאתי את עצמי צופה על סף בכי, סיפור העלילה השתלב עם הקושי והלחץ של הגשת פרוייקט הגמר. לבסוף כדי לא להיכנס לדיכאון החלטתי להתמקד גם בדברים המשמחים בסדרה, כמו הנסיכה באבל גאם ואנשי הסוכריות והדמויות היותר חביבות ביקום הצבעוני הזה".

ולמה דווקא מוטוקרוס?
"זה תמיד היה החלום שלי. אחרי הצבא טיילתי בניו זילנד, מדינת האקסטרים. שם עשיתי כמה טיולי אופנועים בכל מיני מקומות. מאז אני מחפשת כל הזדמנות לעשות טיול אופנועים. בארץ לא משתלם להחזיק אופנוע כזה, לכן החלטתי לשלב את האהבה הזו בעבודת הגמר שלי".

באילו חומרים השתמשת בכדי להפוך את שתי האהבות לקולקציה?
"למדתי לעומק את הטכניקות המשמשות לעשיית בגדי מוטוקרוס, אבל במקום הבד העמיד והחזק שהם משתמשים בו השתמשתי בבדים נעימים כמה שיותר. כמו וולור (סריג קטיפה), פרוות סינטטיות, ניילונים בדי רשת שונים ובדים נושמים (כמו של בגדי ספורט). השתמשתי הרבה בהדפסות של חיתוכי פלקס, ומחזירי אור. כל אלו יצרו חתכים המזכירים בגדי מוטוקרוס, הוספתי רשתות באזורים שצריכים אוויר, ורצועות לכוונון את הבגדים. עשיתי גם הדפסות תלת מימד בצורת צבי צב, מגני ברכיים וכפתיים".


מתוך תצוגת הגמר של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, צילום: רפי דלויה

מה הצעד הבא?
"פעם החלום שלי היה לעבוד במקום כמו המותג הבריטי KTZ, אבל לאחרונה הבנתי שהחלום שלי הוא להתפרנס מהעיצובים שלי. כרגע אני מקדישה את כל הזמן שלי לעבודה על הקולקציה ראשונה ועל אתר שבו היא תימכר, כל זה יקרה ממש בקרוב".

מה נראה בקולקציה הראשונה שלך?
"הקולקציה הראשונה שלי תהיה דומה לפרוייקט הגמר, רק שהפריטים יהיו נוחים ולבישים יותר. ההשראה היא אותה השראה אבל הפריטים יעשו בגרסה משופרת".קשת שפירא בסטודיו שלה בדרום תל אביב, צילום: תמיר משה

 צילום: תמיר משה

You Might Also Like

0 תגובות

Popular Posts

Follow by Email

טופס יצירת קשר