בלוג אופנה בלוגרים

"אנשים שרכשו את החולצה מסתובבים ברחוב כשלט חוצות": איך הפך הלוגו של DHL לטרנד הכי חם בעולם האופנה

5:30Unknown

אני מניחה שכולכם זוכרים את אפריל האחרון, הרגע בו עלה על מסלול התצוגה של וטמנטס דוגמן בחולצה צהובה ועליה באדום הלוגו של חברת השליחויות DHL.
אותה הטי שירט שנמכרה במחיר מופקע של 266 יורו, חוסלה תוך ימים בודדים, אלו שלא הספיקו לרכוש פנו לחבריהם, עובדי החברה וביקשו חולצות, ז'קטים, כובעים ומדים מסוגים שונים.
כמעט שנה אחרי, בלוגרים ומובילי דעת קהל עדיין מפוצצים את הרשת בתמונות שלהם נושאים בגאון את הלוגו על בגדיהם או עם כלי תחבורה ששייכים לחברה, ונראה כי מותג השליחויות הפך לדבר הכי חם בעולם האופנה.
השאלה העיקרית שנשאלת מכל הסיפור הזה, האם באמת יש משהו מיוחד בלוגו הזה? או שפשוט DHL  היו שם במקום הנכון ובזמן הנכון?
נפגשתי עם סמנכ"ל השיווק יונתן איבגי, כדי לקבל קצת תשובות.


A photo posted by Sarah (@sarahfuckingsnyder) on

A photo posted by Le Garçon Est Qui (@luis_dobbelgarten) on
                                         
הררי מילים נכתבו בנושא, עשרות שאלות נשאלו, והרבה ביקורות נאמרו, בניהן האם יש מקום לציניות? והאם זה פייר כלפי הלקוחות?, או האם זה יגרום למעצבים להכין בגדים בשביל שיצטלמו טוב באינסטגרם?
אבל אי אשפר להגיד שהמקרה הוא לא מרתק, ושיש הרבה מה ללמוד ממנו.
אנשים מתחברים ללוגואים, מהסיבה שהם משייכים למעמד חברתי מסוים, לדוגמה: תיקים של שנאל, חולצות אייקוניות של קלווין קליין, לוגו קטן בצד של כל זוג משקפי שמש.
הראשון למתג את בגדיו היה צ'ארלס פרדריק וורת', 1858, הנחשב לאבי מעצבי האופנה, שלראשונה מכר בגדים שהוא עיצב ולא לפי דרישת הלקוחה מה שהיה מקובל עד אז, יחד עם זאת היה הראשון לשים תווית עם שם המותג על הבגדים שיצר.
מאז כולם דואגים ללוגו, שיהיה כמה שיותר גדול וכמה שיותר מורגש, וחיינו הפכו בלתי שלמים ללא צילום ותיוג פרטי הלבוש החדשים שאנחנו קונים באינסטגרם.
כולנו אוהבים מותגים וכולנו אוהבים לוגואים, אבל עדיין זו לא התשובה שאני מחפשת, להפיכת הלוגו שלDHL למצרך המבוקש ביותר בעולם האופנה.
מהסיבה הוא לא מייצג יוקרה כל שהיא, או שהלובש אותו ייחשב בעיני הכלל כעשיר או עני, אז מה בכל זאת גרם לזה לקרות?

"בלוגרים פנו אלינו בבקשה לפריטים הנושאים את הלוגו או להצטלם עם כלי רכב ותעופה של החברה, מה שסביר להניח לא היה קורה ללא המקרה הזה"...בלוגר מחוץ לתצוגה של פנדי במילאנו, צילום: אני


הסטייליסטית עמית שחר

אני נכנסת למשרדים של DHL  בקרית שדה התעופה, שם פוגש אותי יונתן איבגי, 35, ואנחנו מתחילים לדבר על החולצה, אותה החולצה שעשתה שינוי עצום.
"מאז אותה התצוגה, מעל 25 אלף אנשים שרכשו את החולצה מוטמנטס או מאיתנו (לא כולל כאלו שרכשו שקנו חיקויים מאלי אקספרס ואתרים דומים) מסתובבים ברחוב כשלט חוצות, זה לא כמו תיק עם לוגו מעוצב, זה פשוט פרסומת ישירה למותג"
מה הייתה ההשפעה על DHL?
"אין עדיין דרך לראות את ההשפעה במספרים, כי לא עבר מספיק זמן, אבל אני כן יכול להגיד שזה הגדיל את לקוחותינו מעולם האופנה.
המקרה השפיע יותר על המחלקה השיווקית, אם עד עכשיו היו חלק שלא ידעו מה אנחנו עושים, מעכשיו מי שחושב על שילוח ישר חושב עלינו.
מהאדם הבודד שרוצה לשלוח צנצנת דבש לחבר שלו בחוץ לארץ ועד מותגים ישראלים שרוצים לשלוח קולקציות שלמות, יש הרבה יותר מודעות אלינו.
יחד עם זאת, הרבה בלוגרים פונים אלינו בבקשה לפריטים הנושאים את הלוגו או להצטלם עם כלי רכב ותעופה של החברה, מה שסביר להניח לא היה קורה ללא המקרה הזה.
עוד משהו נחמד שקרה כאן בעקבות החולצה, קם מיזם חדש, האתר BORND AND RAISED  שמאגד מותגים ישראלים, עם אפשרות לקנות אופנה ישראלית און ליין מכל מקום בעולם, אנחנו משפתים פעולה עם המיזם ועוזרים בשילוח, ללא המקרה שתי הבנות שעומדות מאחוריו ענת אלג'ב ואנה טורקוט מאחוריו לא היו יודעות לפנות אלינו".
למה לדעתך זה קרה דווקא לDHL?
"דבר ראשון DHL תמיד הייתה מתחת לפני השטח, תמיד נתנה חסות לאירועי ושבועות  האופנה ברחבי העולם מה שתמיד נתן לנו קישור לעולם הזה.
אני באופן אישי חושב שהלוגו הזה הוא באמת מיוחד, השילוב של האדום והצהוב יוצר משהו כל כך עוצמתי ואופנתי יוצא דופן ומצטלם נהדר".
יכול להיות שזה שילוב הצבעים, אבל זאת עדיין לא התשובה, ישנם המון לוגואים המשלבים את הצבעים אדום וצהוב, מקדונלס (זה לא קרה להם למרות הקולקציה המפורסמת של מוסקינו בסתיו 2014), קודק פילם, יילו, בורגרנץ', מאסטר קארד, אוסם, ואני בטוחה שאין אף אחד שחשב אי פעם ללבוש חולצה עם הדפס של אוסם.

A photo posted by @k.o.k.c.a on

A photo posted by Niki Takesh ✧・: *✧・:* (@nikitakesh) onהתשובה כנראה קצת יותר מורכבת ממה שאנחנו חושבים, הסיבה להפיכת הלוגו הספציפי הזה לדבר הכי אופנתי שיש, מכילה בתוכה כמה גורמים.
הראשון הוא כנראה באמת בקישור שיש לDHL עם עולם האופנה, והחסות התמידית באירועי אופנה.
יכול להיות גם בגלל שDHL נמצאים פשוט בכל מקום, בכל חור בעולם, בכל פינת רחוב, תמיד נראה איזה בלדר פורק חבילות או רכב חונה, לא משנה באיזה צד של הגלובוס נהיה.
הסיבה השלישית, היא שהקולקטיב וטמנטס והמגמה המתפתחת של אופנת הרחוב זה מה שמעסיק כרגע את התעשייה, ולראות את הלוגו של DHL  מעלה אסוציאציה ישירה לוטמנטס, שזה מותג אופנה גבוהה, וללבוש אותו דווקא כן משתייך למעמד חברתי מסוים.

צילום: פיליפ ריזנפלד

You Might Also Like

0 תגובות

Popular Posts

טופס יצירת קשר