בלוג אופנה בלוגרים

שמים את הקלפים על השולחן: פוסט מיוחד לרגל יום הבלוג

7:38Unknown

מאת: ברית לב

היום הוא יום הבלוג, לכבודו החלטתי לשים את הקלפים על השולחן בכל הנוגע לבלוגי אופנה, תרומתם לתעשייה ומי הם הבלוגרים ששווה לשים עליהם עין.

אי אפשר שלא לשים לב לכמות בלוגי האופנה הקיימים היום ברשת,  גלגול קצר באינסטגרם ותגיעו לאלפי אם לא עשרות אלפי בלוגרים העוסקים באופנה, בכל סגנון ושפה אפשרית.
העובדה שהיום כל אחד ואחת יכולים לפתוח בלוג אופנה, לכתוב ולפרסם מוצרים דרך הבלוג, יכולה להשפיע בצורה שלילית ודורשת מאתנו העוקבים לפתח עין ביקורתית ביותר לנושא.
הבלוגרית לינדה טול מתוך האתר: thestreetvibe 

כניסתם של הבלוגרים תרמו תודעתית, חברתית וכלכלית לתעשיית האופנה.
הבלוגרים משקיעים זמן רב בביטוי ושיתוף הטעם האופנתי שלהם, לכן הרבה מאתנו מרגישים ביטחון להעז יותר בלבוש, ולפתח סגנון אישי, החשוב כל כך בעידן הרשתות הזולות שלעיתים הופך אותנו לשיבוטים אחד של השני.
ביטויים של הבלוגרים דרך כתיבת דעות, רעיונות, צילומים מקוריים וחוויות אישיות, קנתה את ליבם של עוקביהם וכיום הם בעלי השפעה רבה על טרנדים ועל מה נקנה ומאיפה.


הבלוגרית קיארה פרני על שער מגזין ווג והבלוגרית קריסטינה באזן על שער מגזין אלל

גורמים בתעשייה זיהו את הפוטנציאל הכלכלי הטמון בפעילותם של הבלוגרים, והיום רשתות אופנה ומשרדי יחסי ציבור רבים מנסים לקדם מעצבים, מוצרים, רעיונות וטרנדים דרך קולם של הבלוגרים.
מצד אחד יש לבלוגרים אפשרות להתפרנס ולקדם את היצירה שלהם.
אבל מצד שני ישנם בלוגרים המסנוורים מהמתנות או הכסף שהם מקבלים עבור פרסום המוצרים, מה שהפך את היצירה שלהם לעיתים למסחרית מידי, חסרת אותנטיות וטעם.
בעיה נוספת שנוצרה משיתופי פעולה מהסוג הזה, שמשרדי הפרסום בדרך כלל יעדיפו בלוגרים עם מספר עוקבים גבוה על פני בלוגרים איכותיים ואמתיים, כך שהרבה פעמים מתפספס הקשר בין המוצר או המותג, לבלוגר המפרסם אותו, והפרסום הופך חסר אפקט, ייחוד ועומק.

בסופו של דבר, הרשת היא מקום חופשי וכל אחד בוחר מה לקחת ממנה ואיך לשחק בזירה הזו.
אבל בהנחה שיש לבלוגרי האופנה הרבה מקום להשפיע לחיוב עלינו כצרכני אופנה, על הפצת מגמות ועל חיזוק ביטוינו האישי, אספתי עבורכם כמה בלוגרים שאני אוהבת במיוחד ולדעתי שווה לעקוב אחריהם:


A photo posted by SARA DONALDSON (@harperandharley) on


A photo posted by Man Repeller (@manrepeller) on

A photo posted by Michèle Krüsi (@thefashionfraction) on

You Might Also Like

1 תגובות

Popular Posts

טופס יצירת קשר