כוכב הצפון והרכבת התחתית

12:41Unknown

אחרי חשבון האינסטגרם של המותג NORTHERN STAR  אני עוקבת לפחות שנה ואפשר להגיד שמהרגע הראשון התאהבתי, התאהבתי ברעיונות, בגזרות, בצבעים הדרמטיים ואיך לא בחלקים המושחלים.

בשבוע האופנה האחרון הופתעתי לראות את הבגדים שאני מכירה ואוהבת מהאינסטגרם על המסלול.
פתאום ראיתי אותם במציאות, הבגדים שאני רגילה לראות על המסך הקטן של הטלפון קיבלו חיים וממש יכולתי לראות את הטקסטורות, הצבעים הדרמטיים משתלבים עם הבדים וההשחלות שכל כך אהבתי.
ממש התרגשתי לראות אותם הולכים להם על המסלול יחד עם הדוגמניות והדוגמנים ובפעם השניה התאהבתי.


(צילומים שלי מתוך הפוסט TLV FASHIONWEEK DAY 3)אחרי שבוע אופנה שלחתי הודעה לעמוד האינסטגרם של המותג וענה לי נדב רוזנברג, 30, מעצב המותג.
השיחה מהר מאוד עברה מהודעות באינסטגרם לשיחת טלפון ונוצר בנינו חיבור מידי.
כמה ימים אחר כך כבר מצאתי את עצמי בסטודיו שלו ביפו בוחרת, מודדת ומתלבטת בין מגוון הפריטים מושלמים מה אקח לצילומים.

יום אחרי זה אור גל ואני צילמנו אחד את השני כרגיל בבגדים שבחרתי.
כשהגעתי שוב לסטודיו שלו כדי להחזיר את הבגדים הייתי חייבת לשאול את נדב על ההשראה שלו לקולקציה ובכלל מאיפה בא שם המותג.

ההשראה  לקולקציה מתבססת על תערוכתו של האמן קהינדה וויילי (Kehinde Wiley) שהוצגה במוזיאון ברוקלין בניו-יורק בשנה האחרונה.
קהינדה ווילי הוא אמן אפרו-אמריקאי שמוכר בזכות היצירות הייחודיות שלו, המציגות פורטרטים קלאסים ענקיים של צעירים אפרו-אמריקאים בפוזות שנלקחו מציורים היסטוריים.
השילוב של הציורים ההיפר-ריאליסטים והרקעים המקושטים שסביבם נראה לכאורה קיטשי והירואי, יחד עם הדמויות עצמן שהעדר הסביבה הטבעית שלהם בולטת, ריתק אותי מאוד.
הקונטרסט שנוצר בציוריו של ווילי עובר דרך פורטרטים "גדולים מהחיים" המשלבים אסתטיקת רחוב ניו-יורקית, ששורשיה נעוצים בהארלם הצבעונית והמחוספסת, עם ציור קלאסי אירופאי.
בקולקציה בחרתי להביע את הקונטרסט דרך אפיון חדש של טקסטילים "מוכרים" עם דגש על דוגמאות סריגה קלאסית לסוגיה, בצורה גרפית ותלת-מימדית.
המטרה היא להביע בצורה חדשה טקסטיל אייקוני מוכר כפי שוויילי יצר בעבודתיו פורטרטים של דמויות שהוצאו מסביבתם הטבעית לסביבה חדשה ובלתי צפוייה.
כל זה באמצעות השילוב של טכניקת חיתוכי הלייזר, המזוהה עם כתב היד של המותג, דרך חירור חריצים בבדים בסיסיים לפי צורה המתחקה אחר צורות הסריג הקלאסיות והשחלה ידנית של שרוכי סאטן, חוטי צמר ולורקס.
הטכניקה משלבת טכנולגיה חדשנית עם עבודת יד מסורתית ומבטאת את הקונטרסט שעובר ביצירותיו של וויילי.
לטקסטיל התלת מימדי מתלווים הדפסי משי מקוריים, המשלבים בדים מבריקים עם דפוס מט ויוצרים אשליה אופטית של תלת מימדית.
דוגמאות ההדפסים מחקות צורות של סריגות "קרושה" קלאסיות בצורה גרפית.
המתח בין הדו-מימד לתלת מימד יוצר עושר טקסטילי ייחודי ומראה מתקדם מבחינה אופנתית.
בגזרות בחרתי לקחת השראה מצלליות בגדי ההיפ הופ האפרו-אמריקאים, דרך תרבות הרחוב המחוספסת והשילוב האקלקטי בין פריטים מחויטים עם פריטים ספורטיביים שמאפיינים את הדמויות בפורטרטים. שילוב של צלליות אובר סייז עם כתפיים שמוטות יחד עם צלליות צרות ומחויטות יותר. שימוש רב ברוכסנים לעתים כסרטי גימור ולעתים כדיטייל פונקציונלי החושף את הגוף במקומות בלתי צפויים ויוצר מראה אלגנטי ומתקדם.
עצם היותם של דיטיילים בבגדים נשלפים (באמצעות הרוכסנים) מתחבר להשראה לרעיון של מיזוג העולמות ו"שליפתן" של הדמויות מסביבתם הטבעית.
כמו כן פריטים המשלבים אריגים מודפסים בדפוס מקורי עם סריגים איכותיים, ופריטי ספורט העשויים מאריגים במקום סריגים ומשלבים את הטקסטיל התלת ממידי.

הבדים מורכבים משילובים של אריגי קרפ, ויסקוזה, משי וכותנה לשמלות ומכנסיים, צמרים לג'קטים, סריגי ויסקוזה משי דקים לחוצות אריג-סריג, שמלות T, סריגים טקסטואליים וסריגי ג'רזי עבים לסוויטשירטים ושמלות סוויטשירט. הטקסטיל התלת מימדי כולל אריגי ויסקוזה פוליאסטר ושרוכי סאטן מושחלים.

מקור ההשראה לשם המותג הגיע בתחילת הסטאז' שעשיתי בלונדון אצל David koma אחרי שסיימתי את לימודיי בשנקר, הייתי נוסע המון בקו השחור של הרכבת התחתית: northern line, הכרוז פשוט עשה לי את זה היה בו משהו אלגנטי והניגוד מול החספוס של האנדרגראונד הביא לשם המותג NORTHERN STAR.

 צילום: אור גל
ממליצה בחום לעקוב אחרי המותג ולהתאהב בקולקציה החדשה יחד איתי :)
http://www.northern-star.co.il/

You Might Also Like

0 תגובות

Popular Posts

Follow by Email

טופס ליצירת קשר