על איור, אופנה ועוד קצת איור

6:28Unknown

בשיטוט הקבוע שלי בין הבלוגים שאני אוהבת לקרוא, תמיד תופס מקום הבלוג FASHION SCISSORS של טליה צורף, 19 מאיירת אופנה. מהסיבה שאני אוהבת את סגנון האיור שלה, פשוט אך מדויק, צבעוני,חופשי ופשוט עושה כיף לעיניים.
נפגשנו בכמה השקות ותמיד השיחות בנינו היו קצת יותר מ'שלום שלום' ותמיד הסתכמו ב'אנחנו חייבות לעשות משהו ביחד'.

איור של צורף לתמונה שלי (לפוסט)

מהר מאוד החברות בנינו התעצמה ככדור שלג המתגלגל במורד ההר וככל שהתקרבנו מצאתי את עצמי מתייעצת עם צורף על עניינים פרטים, משתפת אותה בחוויות היומיומיות שלי לאט לאט מגלה כמה צורף היא אדם מעניין ומרתק לדוגמה שהיא הייתה בשבוע האופנה בנוי יורק ואפילו נכנסה לאחת התצוגות בטייץ ונעלי ספורט.
יום אחד שכצורף הגיעה במקרה לבסיס תל השומר בוא אני משרתת נפגשנו לאחרות צהריים והתחלתי לשאול אותה שאלות.
מה מקור השם הכל כך מיוחד של הבלוג שלך?
"כשתכננתי לפתוח את הבלוג התעכבתי הרבה על שם הבלוג, באותו זמן אהבתי לתפור ובעיקר לשרבט קשקושים של מספרים. מהר מאוד נפל לי האסימון שיכול להיות מגניב השילוב בין שתי מילים שלא כל כך קשורות אחת לשנייה אך מביאות לידי ביטוי את האופנה והיצירה גם יחד"

מתי פתחת את הבלוג?
"במרץ 2013 לאחר המון עבודה קשה ותכנונים. הבלוג הוא חלקת האלוהים הקטנה של היצירה שלי באינטרנט שם אני משתפת איורים שלי, אירועים אליהם אני הולכת ואופנת רחוב שאני מצלמת ולובשת."
מתי התחלת לאייר?
."התחלתי לצייר מאז שאני זוכרת את עצמי. מגיל שלוש בגן כמו שרובנו מתחילים רק שאצלי זה המשיך והתפתח ומצאתי את עצמי משרבטת שעות רבות בבית הספר על השולחנות וגם בבית בכל רגע נתון..
למדתי בעצמי תרגלתי איור והתנסיתי במגוון סוגי ציור ,אך בנוסף לכך שילבתי את הלמידה העצמית עם לימודים במוסדות אקדמאים שהרחיבו את הידע שלי בטכניקות ציור, תולדות האמנות ואמצעים שעזרו לי לפתח את האמירה והסגנון האישי שלי במשך השנים. עם זאת, אני מאמינה שבעתיד הסגנון שלי ישתנה וישתפר במשך השנים. באומנות אף פעם לא נגמרים הלימודים כיוון שזהו תהליך מחקר מתמיד ואינסופי של האמן ".

לאיפה הכי רחוק עולם האיור הביא אותך?
 הציור הביא אותי להמון מקומות מבחינה אישית, הציור הוא מקום בו אני יכולה לבטא את עצמי, את החלומות שלי ואת הפנטזיות שלי. דרך הציור גיליתי את האהבה שלי לעולם האופנה ולעיצוב. בנוסף, לאורך שנות הלימוד שלי ציירתי איורים רבים עם אמירות חברתיות שונות כמו היחס לגוף האישה בימינו, מחאה לפרסומות שונות ועוד. מבחינה פיזית, האהבה שלי לציור הביאה אותי למקומות שונים בעולם בהם קיבלתי השראה ולמדתי המון. למשל, ביקרתי בתערוכות שונות ושבועות האופנה בניו יורק, ברלין, וקנדה בהם איירתי המון תצוגות אופנה ופגשתי המון אנשים שעוררו בי השראה.
וגם הוצעו לי הרבה שיתופי פעולה מגניבים כגון עבודות עם מעצבים שונים כמו הקולקציה המאוירת שלי לKOMONO BY MIKA  והאיורים שלי לתכשיטי PANDORA. בנוסף אני איירתי במגזינים שונים בעולם כמו CON ART MAGAZINE שעתיד לצאת באוקטובר, CHOLE MAGAZINEן
 FASHION COLLECTIVE MAGAZINE. נוסף על כך , הבלוגריות הידועות  THE BEKERMAN BLOGGERS ממש התלהבו מאיורים שלי ושיתפו אותם בעמוד שלהן עם 150K באינסטגרם.
ספרי איך הגעת לשבוע האופנה?
הייתי בראיון עבודה להתמחות אצל סטודיו אלון ליבנה וסיפרתי לו שאני טסה לקנדה בקרוב וחשבתי לנסוע גם לשבוע האופנה מניו יורק. הוא מצידו היה פשוט מקסים והזמין אותי לסקר את תצוגת האופנה שלו בבלוג שלי. התרגשתי מאוד והחלטתי שאם אני באמת הולכת לניו יורק אנסה להשיג כרטיסים לעוד תצוגות. דיברתי עם העורכת במגזיןxpose  שבו אני כותבת, איה מלמד חי והצעתי לסקר את שבוע האופנה בניו יורק במגזין.היא דיברה עם חברת שלמור תקשורת אשר מייצגות את דיזל וטומי הילפיגר בארץ והם הזמינו אותי לתצוגות האופנה שלהם. זה היה בשבילי חלום שהתגשם!  אושיות אופנה עולמיות כמו אנה ווינטור וקיארה פראני הגיעו לתצוגות הללו. זה היה מדהים.


 בקיר שבוע האופנה מרצדס בזנז ברלין
צורף והצלמים בשבוע האופנה בקנדה

ספרי חוויה מצחיקה משבוע האופנה?
בניו יורק הגעתי מוקדם יום לפני התצוגות שהייתי מוזמנת אליהן ותכננתי פשוט להקיף את מרכז מנהטן ברגל בבגדי ספורט כמובן. ואז אחרי יום שלם של הליכה בחום בבגדי התעמלות במקרה הגעתי ללינקולן סנטר שם התקיים שבוע האופנה וללא הכנה מוקדמת מצאתי את עצמי מצלמת אופנת רחוב מהפלאפון כיוון שאנשים היו לבושים בסטייל מוחלט והוקסמתי, הייתי חייבת! אז תוך כדי הצילומים בשטח של שבוע האופנה כשאני מזיעה ולבושה בסטייל ספורטיבי ולא קשור לכלום נתקלתי בשתי בנות מקסימות שצילמתי ששאלו אותי אם אני רוצה את הכרטיסים שלהן לתצוגת האופנה הבאה כי הן עייפות מידיי בכדי לראות תצוגות אופנה כל היום (האם אפשר להיות עייפים מדבר כזה בכלל??)  כמובן שהסכמתי ומצאתי את עצמי נכנסתי בפעם הראשונה בחיי לשבוע האופנה בניו יורק לבושה בטייץ ונעליי ספורט כשכולי מזיעה ללא איפור והשיער שלי לא מסודר! למרות שזה היה מביך  בטירוף זאת הייתה חוויה מדהימה ונהניתי מכל רגע!

טייץ ונעלי ספורט פוטוגנים במיוחד,צורף בשבוע האופנה בניו יורק

איך היית מגדירה את סגנון האיור שלך?
"סגנון האיור שלי הוא חופשי ואומנותי. אני מראה בגדים ואנשים מנקודת מבט יצירתית ולא מציאותית. אני אף פעם לא הייתי אדם שמתעסק בפרטים הקטנים אלא תמיד חיפשתי את הצבעוניות, היצירתיות, המקוריות והיופי באיורים שלי.  לפני כל ציור אני תמיד חושבת איך אני יכולה להביא משהו חדש שלא ראיתי כבר קודם באיור אופנה.ואני שואבת השראה מהכל. מאנשים שאני פוגשת, מהתחושות שלי, ממקומות שביקרתי בהם, מאומנות שאני רואה, מאירועים שקורים בעולם, ואפילו מהכיסא במטבח בבית שלי. פשוט מכל דבר. 
איור של צורף לתמונה שלי (לפוסט)
מה החלום שלך?
"אני רואה את עצמי עוסקת באיורגם  בעתיד. מגיל קטן ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות וכך יהיה לפי התוכניות שלי.

יש לי כמה חלומות שאפתנים מבחינת קריירה. הראשון הוא לעבוד בתור מאיירת במגזין אופנה בינלאומי, השני הוא ללמד סטיילינג ואיור אופנה ולהרצות על הנושאים שאני כל כך אוהבת ,השלישי הוא להתפרנס מאופנה בכבוד והרביעי הוא להמשיך לאהוב את העבודה שלי ולהשפיע לטובה על עולמינו לטובה."

צורף איירה לי במיוחד כמה תמונות :)

לאיורים נוספים של טליה מוזמנים לעקוה אחרי טליה באינסטגרם @TALIAZOREFSTYLE
שתהיה שבת שלום :)

You Might Also Like

3 תגובות

  1. פוסטט מדהיםםם 😍
    איזו מאיירת מוכשרת ✨🎉💫

    השבמחק
  2. פוסט מעניין מאוד!!! אהבתי את האיורים והמילים נתנו לי השראה!
    Callmekaty.com

    השבמחק

Popular Posts

טופס יצירת קשר